• Zwiedzanie

KONTYNENTY

  • Azja
  • Afryka
  • Ameryka Północna
  • Ameryka Południowa
  • Europa
  • Australia

Region: Ameryka Północna, Kanada

Obiekt: Rejon Vancouver, Whistler, Calgary

Termin: IV.2017

Czas trwania: 9 dni

Grupa: 40 osób

Informacje i program:

Dzika przyroda. Górskie wędrówki. Wszechobecne lodowce. Kąpiele w gorących źródłach, oglądanie wielorybów, podglądanie łosi i niedźwiedzi, głębokie doznania dla miłośników przestrzeni i bliskich spotkań z naturą.

Kanada to piękny, ogromny i dziki obszar porównywany często (ze względu na podobne położenie geograficzne) do Syberii.
Kanada jest drugim (po Rosji) największym krajem świata oraz 38 pod względem ludności.
Jest to kraj bardzo zróżnicowany ze względu na swoją wielkość, ale i piękny dzięki rozległym przestrzeniom i pięknym niekończącym się krajobrazom.
Występuje tutaj typowa dla strefy klimatów umiarkowanych chłodnych formacja roślinna, czyli mamy przewagę lasów iglastych, bardzo często też pojawiają się tajgi.
Jako całość kraj zawiera bardzo wiele różnych ekosystemów od lasów deszczowych Kolumbii Brytyjskiej do tundry i obszarów Polarnych Kanady Północnej.

Dla nas obszarem głównym programu wyprawy będą opócz Vancouver i Calgary, góry Skaliste- jedne z piękniejszych formacji górskich w całej Ameryce Północnej.
Parki Narodowe Gór Skalistych – Banff

Faktycznie jest to piękna kraina, w której kompozycja gór porośniętych iglastymi drzewami wraz z wieloma strumieniami i stawami i często występującymi zwierzętami (wiewiórki ziemne, caribu, jelenie wapiti i liczne niedźwiedzie) zapierająca dech w piersiach.
Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca tego rejonu, przejdziemy najciekawsze szlaki kilku parków i zapewne spotkamy kilku dzikich „mieszkańców” tych miejsc.
Serdecznie Zapraszamy do odkrywania wspaniałych Gór Skalistych.

Whistler – miasto w zachodniej Kanadzie. W Whistler była rozgrywana część konkurencji podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku, znajdują się tu Whistler Olympic Park i Whistler Sliding Centre.

Góra Whistler pierwotnie była nazywana górą Londyn. Nowa nazwa została nadana w późnych latach 60., pochodzi od odgłosu świstaków żyjących w tym regionie i wolnym tłumaczeniu znaczy Świszcząca góra. Każdego roku kurort odwiedza ponad milion turystów. Kurort posiada ponad 200 sklepów, 90 restauracji i barów oraz wiele atrakcji: pieszych tras wycieczkowych, wycieczki ATV, bungee, spływy kajakowe, wycieczki samolotem, wycieczki samochodowe, parki linowe, możliwość uprawiania wspinaczki wysokogórskiej, spływ pontonem, zjazdy linowe liczące nawet 2200 stóp oraz 4 duże pola golfowe. W okolicach Whistler znajduje się park rowerowy Whistler Mountain Bike Park który oferuje ponad 200 km górskich tras rowerowych. Otwarty w lecie, daje rowerzystom możliwość korzystania z wyciągów narciarskich.

Program:

Dzien 1

Wylot z Warszawy do Vancouver , zakwaterowanie, powitalna kolacja. Nocleg

Dzien 2

Zwiedzamy w Vancouver między innymi: Chinatown ( dzielnicę chińską) oraz najstarszą dzielnicę Vancouver- Gastown, gdzie znajduje się słynny zegar parowy. Następnie przejedziemy do Stanley Park by zrobić zdjęcia przy indiańskich totemach ( totem poles) i zatrzymać się przy punkcie widokowym Prospect.

Bridge (most wiszący na wys. 70 metrów nad wąwozem Capilano- długość mostu 137 metrów). Przejdziemy trasę spacerową po pomostach zawieszonych wśród konarów drzew. Kolejną atrakcją będzie wjazd kolejką "Skyride" na Grouse Mountain skad rozciaga się przepiękna panorama Vancouver i wspaniałe krajobrazy British Columbii. Wieża telewizyjna Vancuver. Nocleg

Dzien 3

Vancouver - Whistler

Po śniadaniu przejazd do północnej części Vancouver. Przejazd obok farmy z łososiami, pokazy umiejętności drwali oraz obserwacja niedźwiedzi w specjalnym rezerwacie. Po drodze postój w Parku Whytecliff w Zachodnim Vancouverze z pięknym widokiem na zatokę . Następnie przejazd widokową trasą "od morza do nieba" wzdłuż fiordu Howe do Whistler. Po drodze postój przy Muzeum Kopalnictwa w Britannia Beach a potem przy 335- metrowym wodospadzie Shannon. Przejazd obok gigantycznego granitowego monolitu Stawamus Chief. Postój i krótki spacer do kolejnego wodospadu Brandywine. Wjazd kolejka linowa na górę Whistler. Czas wolny: spacer po głównym deptaku, relaks przy kawie. Nocleg.

Dzien 4

Whistler

Całodniowa wycieczka rowerowa po Garibaldi Prowincial Park. Nad jeziorem Alta możliwość zorganizowania pikniku (wymagane wcześniejsze potwierdzenie).

Powrót do Vancouver. Nocleg

Dzień 5

Vancouver - Viktoria

Przepłynięcie promem na wyspę do Victorii. Pobyt w Victorii rozpoczniemy od zwiedzania słynnych Ogrodów Butchards- słynących z pięknych kompozycji kwiatowych. zwiedzanie obejmie: wejście do Budynków Parlamentu Prowinconalnego, następnie zobaczymy Thunderbird park z totemami indiańskimi, historyczny Bastion Square i Market Square oraz Chińską Dzielnicę z jedna z najwęższych ulic świata. Chętni mogą zobaczyć Royal British Columbia Museum założone w 1886 roku i uważane za jedno z najlepszych muzeów w Ameryce Północnej.

Dla chętnych rejs połączony z obserwacją wielorybów (koszt ok. 90 USD)

lub Kajak-tour (koszt ok. 60 USD)

Nocleg.

Dzien 6. 
Viktoria - Vancouver - Calgary

Przelot do Calgary. Zwiedzanie centrum miasta. Wizyta w Stampede w jednym z najwięszych rodeo w Ameryce oraz nowoczesny budynek Urzędu Miasta. Zwiedzanie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób. Wjazd na Wieżę Calgary o wysokości 191 metrów. Powrót  do hotelu. 

Zakupy, odpoczynek. Nocleg

Dzien 7

Calgary - Banff

Rano spacer urokliwą Stephen Avenue w downtown Calgary, oddychanie atmosferą „Calgary Stampede". Wyjazd z miasta, po drodze wizyta w miasteczku zimowej Olimpiady 1988. Przejazd wzdłuż doliny rzeki Bow do najstarszego kanadyjskiego Parku Narodowego Banff. Zwiedzanie urokliwego miasteczka z najsławniejszym hotelem w Kanadzie „Fairmont Banff Springs". Przejazd malowniczą drogą przez park pośród 3-tysięczników. Spacer do pięknego wodospadu Takakkaw Falls (prawie 400 m wysokości) - drugiego co do wysokości wodospadu Kanady. Nocleg.

Dzien 8

Banff

Miasteczko Banff, malowniczo położonego w kotlinie otoczonej stromymi szczytami Gór Skalistych. Zwiedzanie Banff: góra Sulphur z panoramicznym widokiem na okolicę (możliwość wjazdu kolejką linową na Górę Siarkową (2295 m.n.p.m ), wodospad na rzece Bow, prestiżowy Hotel Banff Springs z 1923 r. zakupy pamiątek oraz wizyta w basenie zasilanym wodą z gorących źródeł. Nocleg

Dzien 9

Powrot Banff - Calgary – Vancouver , możliwość obejrzenia na żywo na początku wyjazdu lub na końcu meczu hokejowego NHL

Dzien 10

Przelot Vancouver - Warszawa

Powrot do Polski

Koszt  ok. 15000 zł – obejmuje:

organizację wyjazdu, wizę kanadyjską, noclegi w hotelach, ubezpieczenie, wszystkie dojazdy i przeloty, promy, wypożyczenie autokaru, opiekę przewodników

Koszt nie obejmuje: alkoholu, pamiątek, extra wycieczek i zwiedzania nie objętych programem

Porady:

Procedura opłat:

Zaliczkę w kwocie 4000 zł należy wpłacić na 60 dni przed wyjazdem, reszta na 30 dni do wyjazdu, wszelkie zwroty pieniędzy w wypadku wycofania się z wyprawy są dokonywane do dnia wyjazdu po potrąceniu kosztów związanych z wyprawą ( bilety, ubezpieczenia, pozwolenia itd. )

Potrzebne dokumenty:

Paszport , wiza Kanada

Transport:

Samolot, autokar

Zakwaterowanie:

Hotele 3* i 4*

Jedzenie:

Sniadania i obiadokolacje

Załoga:

Jeden przewodnik na 15 osób

Zdrowie i ubezpieczenie zdrowotne:

Uczestnicy objęci są pełnym ubezpieczeniem.

Pogoda:

Temperatury zazwyczaj wahają się w kwietniu od +10 st. do +22 st.C

Ekstra wydatki:

Dla chętnych alkohol, pamiątki.

Osobiste wyposażenie:

- ciepłe buty skórzane oraz typu „adidasy”

- plecak 65- 100 litrów lub walizka, torba podrozna,

- kije teleskopowe (opcjonalnie),

- krem uv 30- 60

- okulary przeciwsłoneczne

- bluza polar i swetr

- spodnie, 2 szt

- bieliznę

- spodnie i kurtkę wiatro - szczelną

- czapkę,

- ochronę głowy przed słońcem

- przybory do mycia,

- skarpety min 5 par,

- rękawiczki