• Zwiedzanie

KONTYNENTY

  • Azja
  • Afryka
  • Ameryka Północna
  • Ameryka Południowa
  • Europa
  • Australia

Termin: 17.11-01.12.2018

Czas trwania - 15 dni

Rejon : Australia ( opcjonalnie miasto na over-stopa Kuala Lumpur lub Singapur )

Obiekt : Góra Kościuszki 2228 m.n.p.m. ( najwyższy szczyt Australii )

 

Informacje

Australia – jedno słowo a tyle w nim magii i niezwykłości.

Australia to jeden z najpiękniejszych zakątków na Ziemi. To miejsce, egzotyczni ludzie, różniący się w znaczący sposób od tego, co jest dobrze znane Europejczykom. Ten oddalony od pozostałych, stosunkowo niewielki, kontynent żyje własnym życiem, mimo że jest wyjątkowo słabo zaludniony - wyłączając obszary wielkich aglomeracji. Większość australijskich terenów jest jednak bardzo dzika. Doświadczymy tu niecodzienną faunę i florę, charakterystyczną tylko dla tej części świata.

Australię otacza Ocean Spokojny, w wyniku czego jest ona skutecznie oddzielona od reszty świata, a co sprawia, że jest niesłychanie wyjątkowa i zaskakująca - zarówno historycznie, jak i kulturowo. Tutejsze gatunki dzięki izolacji, wytworzyły nowe okazy, które są endemitami, czyli są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, nie znajdziemy ich nigdzie indziej na Ziemi.

Zobacz krainę misiów koala, żywiących się eukaliptusem oraz kangurów, przenoszące swoje młode w torbach. Poczuj chłodną bryzę wiejącą znad Oceanu, zapach eukaliptusowych drzew. Zobacz przebijające się przez ostre trawy pustyni czerwone promienie słońca. Poznaj kulturę rdzennych mieszkańców i rzuć bumerangiem! Zachwyć się bajecznie kolorową rafą koralową. Zrób zakupy w luksusowym centrum handlowym - Queen Victoria Market, okrzykniętym mianem jednego z najpiękniejszych na świecie. Zobacz rysunki naskalne, stworzone przez Aborygenów podczas tradycyjnych ceremonii. Zagraj na drewnianym didgeridoo. Spróbuj tradycyjnych australijskich przysmaków - lamingtonów, kalmarów lub dampera. Odwiedź obecną australijską stolicę - Canberrę lub poprzednią - Melbourne. Specyficzna miejska architektura przyciąga podróżnych jak magnes. Australia to moc atrakcji turystycznych. Godnym polecenia jest kamieniste wzniesienie Uluru, traktowane przez miejscowych Aborygenów jako miejsce święte. W znajdujących się u jego podnóży jaskiniach można podziwiać wiele malowideł ściennych. Wspaniałe parki narodowe, największa na świecie rafa koralowa, klify Great Ocean Road to tylko jedne z nielicznych znaków szczególnych tego kraju, które można poznać w trakcie wycieczek. Australia to także raj dla każdego miłośnika sportów wodnych i plażowych. Miasto Byron Bay jest uznawane za stolicę surferów. Wybierz się w niezapomnianą podróż, jaką jest wycieczka do Australii.

 

Przemierzając Australie oraz Tasmanie w zależności od programu przeniesiesz się w świat gejzerów, wulkanów i pól zastygłej lawy, w krajobrazów znanych z filmów "Krokodyl Dundie"

 

Oprócz należącej do Korony Ziemi Góry Kościuszki odwiedzimy:

Malezję lub Singapur gdzie zatrzymamy sie na tzw. overstopa na dobę celem zwiedzenia tych wspaniałych miejsc.
Melbourne z jego knajpkami i zabytkami
Stolicę Australii - Canberrę
Wybrzeże nad Morzem Tasmana

Eden gdzie w listopadzie migrują setki wielorybów

Ayers Rock ( Uluru ) - interior
 

 

                                                   Program wyprawy:

 

 

 

1. Wylot z Warszawskiego Okęcia przez Doha w Katarze lub Kuala Lumpur w Malezji

( istnieje możliwość tzw. overstopa i pozostanie na dobę i zwiedzenie miasta przesiadkowego, w zależności od chęci na początku lub na końcu wyprawy )

Przejazd do centrum zakwaterowanie w hotelu, przepłynięcie łodzią wieczorem po Zatoce Perskiej, zwiedzanie starodawnego bazaru Soug Wagif, spacer po Pearl Qatar.

 

2. Przelot do Melbourne do Australii, zakwaterowanie, zwiedzanie głównej części miasta

( Federation Sqare, Królewskie Ogrody Botaniczne, Katedra św. Patryka,
Shrine of Remembrance ) uroczysta kolacja w australijskim klimacie.

 

3. Wyjazd rano przez Jarvis Creek Plateau Regional Park, parku australijskiego nad jeziorami w Alpach Australijskich ( zwiedzanie ) do Thredbo, miasteczka u podnóża Góry Kościuszki. Zakwaterowanie w urokliwym miasteczku Thredbo odpowiednika Naszego Zakopanego tylko w bardziej kameralnej wersji.

 

4. Wędrówka na Górę Kościuszki -  najwyższy szczyt kontynentu Australijskiego. Prosty 8 godzinny trekking bez większych wzniesień, istnieje możliwość do połowy góry wjazdu wyciągiem krzesełkowym

 

5.Powrót  przez South East Forests National Park w Górach Smoczych ( będzie można zaobserwować misie koala i wombaty tasmańskie zamieszkujące te okolice ) i

wzdłuż Morza Tasman do miejscowość Eden nad Oceanem. Malowniczy krajobraz Glass House – formacji skał wystających z Oceanu będzie sprzyjał nastrojowi przy przyrządzaniu przez nas samemu kolacji z mięsa kangura i krokodyla.

Zatrzymanie się na noc w miejscowości Eden gdzie będziemy podziwiać następnego dnia przepływające w tym miesiącu wieloryby.

 

6.Rano wyruszymy w rejs statkiem po zatoce Twofold gdzie będziemy podziwiać przepływające o tej porze roku wieloryby i delfiny migrujące z Antarktydy.

Po południu w pobliskim Coopracambra National Park na żywo będziemy mogli obejrzeć kangury i misie koala. Przejazd do Fish Ceek. Nocleg

 

7.Zwiedzanie Wilsons Promontory Marine National Park, jednego z najpiękniejszych parków Australii oraz jak czas pozwoli Phillip Island Nature Park. Powrót do Melbourne.

 

8.Melbeurne, zwiedzanie miasta (Queen Victoria Market , St Paul's Cathedral, Port Phillip, plażowanie dla chętnych na St Kilda Beach )

9.Po śniadaniu przelecimy się do centrum kontynentu do Ayers Rock. Przejazd i zwiedzanie interioru, niedostępnej części kontynentu znanej nam min. Z filmu „Krokodyl Dundee”. Będziemy podpatrywać krokodyle nad Jeziorem Amadeus, nocleg.

 

10.Pobudka przed świtem. Wyjazd na oglądanie Uluru.

Uluru, olbrzymiej formacji skalnej która ma dla Aborygenów znaczenie magiczne .

Leżąca w Czerwonym Środku, mierząca 3,6 km długości i wznosząca się na wysokość 348 m n.p.m. skała wyrasta niespodziewanie z piaszczystego, porosłego skrubem podłoża. Ocenia się, że dwie trzecie tego monolitu znajdują się pod powierzchnią piasku. Podczas zachodu słońca ze specjalnie wyznaczonego do tego celu parkingu można obserwować wspaniały spektakl zmieniających się barw, różne odcienie czerwieni przechodzą w końcu w stonowaną szarość. Ten sam spektakl można obserwować w odwrotnej kolejności i przy mniejszej ilości widzów o świcie.
Skała to jednak coś znacznie więcej niż efektowne widoki. Cały obszar Ayers Rock ma ogromne znaczenie kulturalne dla plemienia aborygeńskiego Anangu, którego kulturę można bliżej poznać odwiedzając doskonałe Uluru-Kata Tjuta National Park Cultural Centre

Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Śniadanie pod Uluru (suchy prowiant). Dla chętnych wspinaczka na monolit 863m.n.p.m.

Przejazd do Centrum Kultury Aborygeńskiej.  Następnie wyjazd na odkrycie jeszcze innych świętych gór Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas), spacer po słynnej „Dolinie Wiatrów”. Dalej przejazd do Kings Canyon. Wieczorem  kolacja pod gwiazdami sporządzona przez nas osobiście , pieczenia na rożnie szaszłyków  z krokodyla lub kangura ( półprodukty kupujemy na miejscu, lub upolujemy :)

Degustacja win. Nocleg w bazie globtroterskiej Kings Canyon

 

11.Wycieczka piesza przez Watarrka National Park wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Przejazd do Alice Springs. Orzeźwiające kąpiele. Wieczorny rajd po "westernowym" miasteczku.

 

12. Zwiedzanie West MacDoonell National Park i Finke George National Park

 

13.Przejazd na lotnisko Ayers Rock przez interior, przelot do Melbourne, transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta. Zakupy.

 

14. Zwiedzanie Melbeurne. Zakupy. Wylot do Polski

 

15.Powrót do kraju.

 

Jest duże prawdopodobieństwo ze rozpoczniemy swoją przygodę od Sydney i poprzez Górę Kościuszki zakończymy naszą trasę w Melbourne. Program wyjaśni się przy zakupie biletu lotniczego

 

Co zabieramy:

 

skarpety (5 zwykłych bawełnianych, 1 trekkingowe), półbuty trekkingowe, sandały lub trampki/adidasy, spodnie oddychające, bielizna oraz cienka bielizna bawełniana, kostium kąpielowy, polar 200, ABC do nurkowania, kurtka goretex lub podobna, czapka, chusta lub czapka na słońce, czołówka, okulary przeciwsłoneczne, plecak 60 - 80 i 25 - 45 litrów, krótkie spodnie, długie i przewiewne spodnie i koszulę (zamiast długich i krótkich spodenek najlepiej zabrać jedne z odpinanymi nogawkami), krem uv , mała butelka lub bidon na chłodne płyny, duży kubek, sztućce (nóż), przybory toaletowe, papier toaletowy, aparat fotograficzny, igły i nici, mp3, paszport, apteczka z lekarstwami osobistymi , podkoszulki 5 szt.

Koszty: 3150 usd + 5,2 tyś. zł / od osoby 

w koszt wliczone są: organizacja wyprawy, noclegi w hotelach, hostelach i schroniskach młodzieżowych , ubezpieczenie, wyżywienie ( śniadanie i obiadokolacje oraz suchy prowiant podczas trekkingów ), przelot z Polski do Australii i z powrotem, przeloty Sydney lub Melbeurne - Ayers Rock i z powrotem oraz inne loty,  transfery lotniskowe, przejazd po kontynencie wynajętym autem, przejazdy kolejka linową, rejs statkiem, wstępy związane z parkami narodowymi , wyrobienie wizy
Nie jest wliczony alkohol, pamiątki, nadbagaż, wycieczki fakultatywne np. lot balonem, nurkowanie  itp.,

 

Procedury opłat

Zaliczkę w kwocie 7000 zł należy wpłacić na 60 dni przed wyjazdem, reszta na 30 dni do wyjazdu, wszelkie zwroty pieniędzy w wypadku wycofania się z wyprawy są dokonywane do dnia wyjazdu po potrąceniu kosztów związanych z wyprawą ( bilety, ubezpieczenia, pozwolenia itd. )

 

Porady

 

Potrzebne dokumenty

Paszport, wiza ( wyrabiamy )

Transport

Samolot, auto, statek

Zakwaterowanie

Hotele, hotele, schroniska

Jedzenie

Restauracje, bary, czasami sami przygotowujemy posiłki

Załoga

Przewodnik na 10 osób

Zdrowie i ubezpieczenie

Uczestnicy objęci są pełnym ubezpieczeniem

Pogoda

Dużo dni słonecznych,

Extra wydatki

Napiwki, alkohol, prezenty

 

 

 

“Za dwadzieścia lat będziesz bardziej żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

                                                                                    MARK TWAIN