• Zwiedzanie

KONTYNENTY

  • Azja
  • Afryka
  • Ameryka Północna
  • Ameryka Południowa
  • Europa
  • Australia

Region: Ameryka Północna

Kraj: USA

Termin: VIII

Czas trwania: 17 dni

Grupa: 4 – 8 osób

Program

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia wsiadacie do samochodu z grupą przyjaciół i ruszacie w drogę przez Stany Zjednoczone Ameryki

Odwiedzamy 12 stanów w USA, przemierzamy tak cały kontynent ze wschodu na zachód. Zobaczycie wszystko, co do tej pory widzieliście tylko w filmach, wybrzeże Atlantyku i Pacyfiku, Miami, stolicę Florydy, niesamowite Key West, zanurkujemy w gorących wodach Zatoki Meksykańskiej, odwiedzimy parki rozrywki w Orlando, Dysney i Uniwersal Studio  

( pospacerujemy w Jurajskim Parku, zwiedzimy zamek Harrego Pottera gdzie wiszą gadające obrazy a najnowocześniejsza aparatura NASA wyświetli hologram znanego czarnoksiężnika, przeżyjemy przygody wraz z Indianą Jones, rekiny z filmu Szczęki będą nas straszyć tak jak i Darth Vader z gwiezdnych Wojen.

Odwiedzimy szalone Las Vegas- miasto kasynie postawionym na środku pustyni przez gangsterów, obejrzymy tysiącletnie sekwoje. Zejdziemy i będziemy się wspinać się w Wielkim Kanionie Kolorado, odwiedzimy Beverly Hills oraz Hollywood.

Pojeździmy na koniach w Texasie i przejedziemy się legendarną 66 Route.

A to tylko jedne z nielicznych atrakcji które czekają na pełnej przygód drodze po USA.

Odwiedzimy:

• Miami Beach: oglądać i być oglądanym na wspaniałej Soutch Beach
• Cape Canaveral – Kennedy Space Center: najsłynniejszy na świecie kosmodrom kusi ciekawymi wystawami
• Orlando: światowa stolica rozrywki z Walt Disney Word, SeaWorld i Universal Studios…
• Key West: cudowny zachód słońca na Mallory Square

• Hazard w Vegas: po prostu wypada postawić parę dolarów w którymś z niezliczonych kasyn
• Wielki Kanion: przejażdżka konna lub szalony spływ jednym z największych kanionów świata
• Jezioro Mead z ogromną tamą Hoovera

• Los Angeles: Moloch z fantastycznymi plażami
• Hearst Castle: zamek z bajki
• Big Sure Coast: niezapomniane widoki na wybrzeże Pacyfiku
• San Francisco: jazda przez most Golden Gate

• Nowy Orlean: szala zabawa

Informacje

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej (USA) położone są w centralnej części Ameryki Północnej oraz na krańcu północno-zachodnim, który obejmuje Alaskę. Do terytorium kraju należą również Portoryko, część Wysp Dziewiczych, Hawaje oraz na Oceanie Spokojnym Amerykańskie Samoa, Guam, Mariany i Palau. To czwarty pod względem wielkości i liczby ludności kraj na świecie. Obszar kraju podzielony jest na 50 stanów  i 1 okręg stołeczny (dystrykt Kolumbii) oraz terytoria zależne.

Zachodnie części kraju pokrywa szereg płaskowyżów, które osiągają wysokość do 2000 m i są bardzo urozmaicone poprzez liczne doliny rzeczne, kaniony i łańcuchy górskie. Głównymi łańcuchami górskimi Stanów Zjednoczonych są Góry Skaliste, Góry Kaskadowe i Sierra Nevada. Najniższym i najbardziej suchym miejscem jest leżąca 86 m poniżej poziomu morza Dolina Śmierci. Na wybrzeżu Atlantyckim wąska i skalista nizina przybrzeżna Nowej Anglii rozszerza się w kierunku stanów południowych. Góry Appalachy, położone w głębi lądu, oddzielają od siebie przybrzeżne niziny i równiny w dorzeczu rzeki Missisipi. Równiny te rozciągają sie aż do Gór Skalistych, na całej długości pomiędzy Kanadą i Zatoką Meksykańską.

Koszt – 12,8 tyś zł,

w cenie zawarte są przeloty tam i z powrotem, transfery z i na lotnisko, wyżywienie, noclegi, ubezpieczenie, wynajęcie auta, benzyna, wszystkie opłaty związane z podróżą autem,

Cena nie zawiera atrakcji typu parki rozrywki, wstępy na koncerty, wydarzenia sportowe

Porady

Procedury opłat

Zaliczkę w kwocie 3000 zł należy wpłacić na 90 dni przed wyjazdem, reszta na 30 dni przed wyjazdem, wszelkie zwroty pieniędzy w wypadku wycofania się z wyprawy są dokonywane do dnia wyjazdu po potrąceniu kosztów związanych z wyprawą ( bilety, ubezpieczenia, pozwolenia itd. )

Potrzebne dokumenty                   

Paszport, wiza ( pomagamy w załatwieniu formalności i otrzymaniu wizy)

Transport

Bus 8 osobowy, samolot

Zakwaterowanie

Hotele

Jedzenie

Bary, restauracje, w specjalnych okolicznościach śniadania lub kolacje przygotowujemy sami

Załoga

Jeden przewodnik – kierowca polskojęzyczny na całą grupę

Zdrowie i ubezpieczenie

Uczestnicy objęci są ubezpieczeniem OC/NW PZU

Pogoda

Stany Zjednoczone ze względu na swoją powierzchnię objęte są kilkona strefami klimatycznymi. Gorącymi latami i ciepłymi zimami charakteryzują się południowe stany położone nad Zatoką Meksykańską. Wnętrze lądu nabiera mocnych cech kontynentalnych (gorące lata i bardzo mroźne zimy). Górzyste stany zachodnie ze względu na dość wysokie położenie również nachodzą mroźne zimy, a śnieg pozostaje aż do czerwca. Łagodnymi zimami charakteryzują się północno-zachodnie stany leżące nieopodal Pacyfiku.

Extra wydatki

Wstępy do parków rozrywki, alkohol

Osobiste wyposażenie

Skarpety, półbuty trekkingowe, sandały lub trampki/adidasy, spodnie oddychające, bielizna oraz cienka bielizna bawełniana, kostium kąpielowy, polar 200, ABC do nurkowania, kurtka goretex lub podobna, czapka, chusta lub czapka na słońce, czołówka, okulary przeciwsłoneczne, plecak 60 - 80 i 25 litrów, krótkie spodnie, długie i przewiewne spodnie i koszulę (zamiast długich i krótkich najlepiej zabrać jedne z odpinanymi nogawkami), krem uv mała butelka lub bidon na chłodne płyny, duży kubek, sztućce (nóż i łyżka), przybory toaletowe, papier toaletowy, aparat fotograficzny, igły i nici, mp3, paszport, apteczka